Jmenuji se Tereza Petřinová (*1989) a dulou jsem se stala v roce 2021, kdy jsem úspěšně absolvovala kurz pro duly u České asociace dul a stala jsem se její členkou. Nyní ve spolupráci se svou úžasnou konzultantkou procházím obdobím certifikace.

Jsem vdaná a máme 2 děti (Josefína 2016 a Theodor 2019).

Původně jsem vystudovala osmileté gymnázium v Čáslavi a následně obor Ekonomie na České zemědělské univerzitě.

Vždy mě více lákala práce s dětmi a tak si teď na rodičovské dovolené plním svůj dětský sen. Stala jsem se průvodkyní v lesní školce, kde jsou se mnou i mé děti. Jsem moc ráda, že můžeme trávit celé dny v přírodě.

K myšlence stát se dulou jsem přišla jednoho dne, kdy jsem podporovala svou kamarádku během těhotenství a následně při porodu. Uvědomila jsem si, že již během svého prvního těhotenství jsem si sbírala spoustu informací o porodu a také o šestinedělí. Vždy mě fascinovalo číst porodní příběhy. A když mi má další kamarádka řekla, že by mě chtěla mít u porodu, všechno mi do sebe tak krásně zapadlo.

Brzy na to jsem se rozhodla ženy podporovat také v období kojení. Jelikož mám ráda věci přirozené a přírodní, absolvovala jsem kurz u Přirozeného kojení a stala se tak jejich laktační poradkyní.

Když jsem si tak přemýšlela, jak bych mohla být ještě ženám a vlastně celým párům nápomocná, uvědomila jsem si, že miluji nošení svých dětí. ten pocit, kdy je můžu pomazlit u sebe v šátku, je tak nádherný! A moc bych si přála, aby ten pocit mohl zažít každý rodič. Prošla jsem tedy lektorským kurzem Didymos.