Tereza Petřinová

Dula, laktační poradkyně a lektorka nošení dětí

Podpora na Vaší cestě mateřstvím

Zdravím Vás! Jsem Tereza, máma 2 malých osobností, díky kterým jsem pochopila, že být rodičem je krásné, ale někdy dosti náročné a mít v někom podporu a pochopení, je tak důležité!

Můj příběh

Jmenuji se Tereza Petřinová (*1989) a dulou jsem se stala v roce 2021, kdy jsem úspěšně absolvovala roční kurz pro duly u České asociace dul a stala jsem se její členkou. Nyní ve spolupráci se svou úžasnou konzultantkou procházím obdobím certifikace.

Jsem vdaná a máme 2 děti (Josefínu *2016 a Theodora *2019).

Vystudovala jsem osmileté gymnázium v Čáslavi a dále pokračovala na vysokou školu, konkrétně na Českou zemědělskou univerzitu, kde jsem vystudovala obor Administrativa a podnikání a získala tak titul inženýra.

Vždy mě moc lákala práce s dětmi a tak jsem si na rodičovské dovolené splnila svůj sen. Stala jsem se průvodkyní dětí v lesní školce, kde trávím čas i se svými dětmi. Jsem moc ráda, že můžeme trávit celé dny v přírodě.

K myšlence stát se dulou mě vlastně navedla má úžasná kamarádka, která se mi svěřila, že by si moc přála mít mě u svého porodu jako podporu. Uvědomila jsem si, že i já jsem u svého prvního porodu potřebovala mít u sebe podporující ženu, která tam bude stále se mnou a nikam neodejde, tenkrát to byla má maminka. Také mi došlo, jak moc jsem fascinována všemi porodními příběhy, které tak ráda čtu a se kterými se mi už tenkrát blízké ženy svěřovaly. A najednou mi to všechno začalo dávat smysl, já budu podporovat ženy..

Na své cestě jsem postupně zjišťovala, jak všechno spolu souvisí. Když chci podporovat ženy během těhotenství a následně při porodu a po něm, je velmi důležité dovzdělat se i v oblasti kojení.

Jelikož mám ráda věci přirozené a přírodní, absolvovala jsem kurz u Přirozeného kojení a stala se tak jejich laktační poradkyní.

 

Když jsem si tak přemýšlela, jak bych mohla ženy ještě více podpořit v často náročných začátcích s miminkem, uvědomila jsem si, že miluji nošení svých dětí a že právě nošení mě samotnou opravdu zachraňovalo. Ten pocit, kdy je můžu pomazlit u sebe v šátku, je tak nádherný! A moc jsem si přála, aby ten pocit mohl zažít každý rodič. Rozhodla jsem se tedy své nosící zkušenosti ještě více zdokonalit absolvováním kurzu pro lektory nošení Trageschule Didymos a stala se tak Ověřenou lektorkou nošení dětí.

Mé poslání

….

 

Inspirativní publikace

Knihy

Články

Pokud máte pocit, že bych Vám mohla pomoci, ozvěte se mi!