Tereza Petřinová

Dula, laktační poradkyně a lektorka nošení dětí

Podpora na Vaší cestě mateřstvím

Zdravím Vás! Jsem Tereza, máma 2 malých osobností, díky kterým jsem pochopila, že být rodičem je krásné, ale někdy dosti náročné a mít v někom podporu a pochopení, je tak důležité!

Můj příběh

Jmenuji se Tereza Petřinová (*1989) a dulou jsem se stala v roce 2021, kdy jsem úspěšně absolvovala roční kurz pro duly u České asociace dul a stala jsem se její členkou. Nyní ve spolupráci se svou úžasnou konzultantkou procházím obdobím certifikace.

Jsem vdaná a máme 2 děti (Josefínu *2016 a Theodora *2019).

Vystudovala jsem osmileté gymnázium v Čáslavi a dále pokračovala na vysokou školu, konkrétně na Českou zemědělskou univerzitu, kde jsem vystudovala obor Administrativa a podnikání a získala tak titul inženýra.

Vždy mě moc lákala práce s dětmi a tak jsem si na rodičovské dovolené splnila svůj sen. Stala jsem se průvodkyní dětí v lesní školce, kde trávím čas i se svými dětmi. Jsem moc ráda, že můžeme trávit celé dny v přírodě.

K myšlence stát se dulou mě vlastně navedla má úžasná kamarádka, která se mi svěřila, že by si moc přála mít mě u svého porodu jako podporu. Uvědomila jsem si, že i já jsem u svého prvního porodu potřebovala mít u sebe podporující ženu, která tam bude stále se mnou a nikam neodejde, tenkrát to byla má maminka. Také mi došlo, jak moc jsem fascinována všemi porodními příběhy, které tak ráda čtu a se kterými se mi už tenkrát blízké ženy svěřovaly. A najednou mi to všechno začalo dávat smysl, já budu podporovat ženy..

Na své cestě jsem postupně zjišťovala, jak všechno spolu souvisí. Když chci podporovat ženy během těhotenství a následně při porodu a po něm, je velmi důležité dovzdělat se i v oblasti kojení.

Jelikož mám ráda věci přirozené a přírodní, absolvovala jsem kurz u Přirozeného kojení a stala se tak jejich laktační poradkyní.

 

Když jsem si tak přemýšlela, jak bych mohla ženy ještě více podpořit v často náročných začátcích s miminkem, uvědomila jsem si, že miluji nošení svých dětí a že právě nošení mě samotnou opravdu zachraňovalo. Ten pocit, kdy je můžu pomazlit u sebe v šátku, je tak nádherný! A moc jsem si přála, aby ten pocit mohl zažít každý rodič. Rozhodla jsem se tedy své nosící zkušenosti ještě více zdokonalit absolvováním kurzu pro lektory nošení Trageschule Didymos a stala se tak Ověřenou lektorkou nošení dětí.

Mé poslání

….

 

Inspirativní publikace

Knihy

Články

Pokud máte pocit, že bych Vám mohla pomoci, ozvěte se mi!

Nikdy nemusíte být na všechno sama. Říct si o pomoc je normální.